Следващия вторник отбелязваме #ЩедриятВторник – международната дата, на която даряваме и празнуваме щедростта. В този ден бизнеса, благотворителните организации и местните общности обединяват усилия в подкрепа на важни за обществото каузи и напомнят на хората, че дарителството е начин да използваме парите си, за да променим нечий живот. Тази година се включваме в българското издание, което се провежда от 2017-та година насам, организирано от bcause. Можете да направите дарение онлайн през Epay от тук: ДАРЕНИЕ
Както знаете, огромния дял от работата във фондацията се извършва от доброволци или специалисти, които са готови да дарят времето и експертизата си за каузата и паричните средства, които дарявате, използваме основно за необходимите ни инструменти за работа и кампаниите, които организираме, или за материалите, които разпространяваме.
През изминалата година екипът ни нарастна и все повече доброволки се включват и отделят време да ни помогнат с ежедневната ни работа.
Днес ще ви представим част от тях. Зададохме им няколко въпроса, които ще ви помогнат да надникнете зад кулисите.
Десислава Чочева
Деси беше човекът, който още от начало ни караше да четем и да проверяваме всичко, просто защото иначе не успявахме да отговорим на въпросите и корекциите, които правеше. Ето защо именнно на нея възложихме да редактира и довърши речника със здравни термини, тя беше и първата от екипа, която направи операция в румънски център за ендометриоза и сподели веднага след това какво предствлява, участва във всичките ни кампании и пише авторски статии.
Какво точно правиш във фондацията?
Включвам се с писане на материали и участвам в някои от събитията.
Защо реши да се включиш?
Защото съм лично засегната от заболяването с доста години „стаж“ и ми се иска да мога да помагам на други, които също вървят по тази неравна пътека.
Какво ти дава доброволчеството?
Усещането, че въпреки сложната ситуация, в която се намирам, всичко това има смисъл и може да даде опора и посока на някой друг.
Каква е личната ти цел/ Какво най-много искаш да промениш?
Най-много искам да бъдем чути. Да се повиши осведомеността за заболяването както в лекарската общност, така и сред хората извън нея. Да разбулим митовете около „просто гинекологично заболяване“ и да работим в посока пълноценно разбиране, навременна диагностика, осигуряване на качествено лечение и грижа за всички аспекти на ендометриозата.
Направете дарение от тук: ДАРЕНИЕ
Лора Петрова – Джамбазка
Миглена Странджева
Михаела Шехова
Михаела е един от най-активните ни доброволци, въпреки че не само не живее в България, но и в същото време доброволства в още няколко организации, една от които е английската ендо организация. Постоянно развива професионалната си експертиза и образование и ни запознава с чужди практики в лечението на ендометриоза, здравословното хранене, подготовката за бременност и профилактиката. Пише статии за сайта на фондацията, води рубрика за хранене в групата всеки петък, и ни провокира да работим по международни стандарти.
Какво точно правиш във фондацията?
Редовно пиша статии, водя рубриката #ендодиета към фондация “Ендометриоза и репродуктивно здраве”, към която група съм и модератор, консултирам жени с ендометриоза и отговарям на въпроси и запитвания.
Живея в Лондон и стриктно следя за новости в третирането и менажирането на състоянието ендометриоза в света и предавам това знание.
Защо реши да се включиш?
Натрупах десетилетия “стаж” като човек, живеещ с редица хронични заболявания и определено знанията ми се задълбочиха покрай стотиците часове, прегледи, консултации и няколко операции, през които съм преминала. Не спирам и да уча и да се квалифицирам в сферата на здравето, интегрираната медицина, нутриционистиката и т.н. Мисля, че комбинираният ми практичен и теоритичен опит е ценен за много и това го виждам в практиката си. Реших да се включа, за да помогна с това, което аз НЕ получих като грижа, терапия и адекватна реакция от медицински лица относно комплексното ми състояние.
Какво ти дава дороволчеството?
Вяра, че заедно можем да променим вредни и дори осакатяващи практики. Дава ми мини общество, в което се чувствам разбрана и много надежда, че поколенията след нас няма да страдат толкова.
Каква е личната ти цел/ Какво най-много искаш да промениш?
Мечтая за бъдеще, в което диагностицирането на ендометриозата се случва бързо, адекватно и теми като менструация, овулация, аборт, менопауза не са табу, а са добре разбрани и комуникирани в обществото ни.
Паулина Зарева
Работим най-често дистанционно и във време, в което е удобно за доброволците. Все пак се събираме при всяка възможност онлайн и на живо и се надяваме следващата Ендо Март кампания да се случва в условия, които позволяват живата комуникация! Тепърва започваме работа и ако искате да се включите или да допълните с проект, който желаете да осъществите в рамките на тази кампания, пишете ни!
А ако сте обмисляли дали да дарите – това е идеалният момент да го направите! Дори с минимално дарение можете да дадете надежда и да промените живота на жена с ендометриоза. Направете го от тук: ДАРЕНИЕ
Вашите дарения ще ни позволят да продължим да работим и предоставяме най-актуалната и адекватна информация и подкрепа за жените с ендометриоза в България.
Също така ще разширим дейността си като тази година осигурим информационни материали и брошури в цялата страна, организираме новата кампания Ендо Март 2023 с пациентска конференция и безплатни профилактични прегледи и допълнителни нови инциативи, за които ще споделяме тепърва, както и да продължим да даваме възможност на жените с ендометриоза и репродуктивни проблеми да откриват най-доброто лечение и грижа за тях.
Очаквайте втора част!
Последни коментари